Tworzyli ilustracje do bajki dla dzieci

24 i 26 lipca 2017 r. wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku, spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku na zajęciach plastycznych, zorganizowanych w ramach projektu „Śladami Wojtka Skrobaki”, realizowanego przez grupę QULturalni, zawiązaną przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku, dofinansowanego ze środków zadania „Grant na lepszy start” 2017, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W tematykę zajęć wprowadziła Natalia Zwierz – koordynator projektu. A poprowadziła je Sonia Dubas – studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pod jej okiem uczestnicy tworzyli ilustracje do bajki dla dzieci o przygodach Wojtka Skrobaki, która już niebawem zostanie wydana. Powstały wspaniałe, bajecznie kolorowe prace, które będzie można podziwiać nie tylko w publikacji. Przygotowana zostanie również wystawa, udostępniona zainteresowanym mieszkańców.