VII Rajd Rekreacyjny Szlakiem Kolei Wąskotorowej Wieluń – Mokrsko – Praszka – 28.05.2023

Kurz już opadł po VII Rajdzie Rekreacyjnym Szlakiem Kolei Wąskotorowej Wieluń – Mokrsko – Praszka  – 28.05.2023, więc można powspominać.

W tym roku na metę Rajdu, do parku w Mokrsku, przybyło blisko 400 osób. Gdzie na wędrowców czekała strawa i napoje oraz kilka atrakcji:

– trening motywacyjny i fitness oraz konsultacje dietetyczne poprowadzone przez Macieja Barańskiego z Kuźni Sylwetki w Wieluniu,

– oprowadzanki na kucykach; swoich grzbietów użyczali: Feluś i Pucynka, a nad bezpieczeństwem czuwali Dorota Pawlak, Robert, Monika i Wiktoria, wszyscy ze Stajni Emirat ze Stanisławowa,

– tradycją spotkań integracyjnych podczas Rajdu jest wspólna ZUMBA. W tym roku razem z instruktorem Pauliną Przybyłek po raz pierwszy wystąpiła grupa „Dzieciaczki-Zumbiaczki”, po nich, też tradycyjnie, wystąpili z układem, niestrudzeni członkowie Sekcji Cyklistów Relaks! Podziwiamy!

Jednak największym zaskoczeniem był powrót ciuchci na stare „tory”. Dziękujemy Jackowi Pacowi – dyrektorowi M-GOKiS w Praszce za podsunięcie pomysłu! A Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Ziemia Wieluńsko – Sieradzka za owocną współpracę przy zorganizowaniu wyjątkowej atrakcji! DRAGO – Kolejka elektryczna, do złudzenia przypominającą „naszą ciuchcię”, przewiozła podczas spotkania 265 dzieci i 62 dorosłych! Niesamowity wynik! Mamy nadzieję, że ciuchcia jeszcze wróci na właściwe tory!

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Kok – Książka oraz Kawa, Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku, Gmina Mokrsko, Gmina Wieluń, Gmina Praszka, Wieluński Dom Kultury, Rowerowy Wieluń, Sekcja Cyklistów Relaks, M-GOKIS Praszka, OSP Dąbrowa, OSP Komorniki.

Działanie zrealizowano w ramach:

Zadanie pn. ,, Krok za krokiem, bez zadyszki po powiecie wieluńskim” realizowane jest ze środków finansowych Powiatu Wieluńskiego zgodnie z umową o realizację zadania publicznego z zakresu rozwoju, promocji Powiatu Wieluńskiego oraz aktywizacji lokalnych społeczności z zakresie edukacji, kultury, sportu i turystyki, a także aktywizacji lokalnych społeczności w zakresie realizacji zadań publicznych w obszarach społecznych i prozdrowotnym  w 2023 roku.