„Nocne bajania” w Chotowie

Powiększ obraz

14 czerwca Świetlica Wiejska w Chotowie i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Mokrsko zakończyły realizację projektu „Kulturalny Chotów”. Mieszkańcy nie tylko Chotowa, ale i całej gminy mieli okazję wziąć udział w plenerowym spotkaniu „Nocne bajania”, podczas którego podsumowano działania oraz zaprezentowano efekty realizacji projektu.
Głównym punktem spotkania była inscenizacja „Białej Damy” w wykonaniu uczestników projektu, którzy po mistrzowsku oddali realia wsi sprzed kilkudziesięciu lat. Wprowadzili ponadto licznie zgromadzoną publiczność w magiczny świat wierzeń. Zaprezentowali bardzo duży kunszt aktorski, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami, a ich pracę docenili m.in. Zbigniew Dąbrowski – Wójt Gminy Mokrsko, oraz Jerzy Kaszuba – instruktor teatralny, animator kultury, przez lata związany z Sieradzkim Centrum Kultury. Nie szczędzili oni słów uznania pod adresem uczestników i realizatorów projektu. Nie zabrakło też podziękowań, które zostały im wręczone.
Całość spotkania okrasił chotowski zespół ludowy „Włościanie”, który wykonał kilka swoich utworów.
Na zakończenie wszyscy przybyli zasiedli przy ognisku, gdzie dalej mogli snuć opowieści z terenu gminy. A uczestnicy projektu zostali do rana.
Projekt „Kulturalny Chotów” został już zakończony. Minęły tygodnie nie tylko ciężkiej pracy, ale też fantastycznej zabawy i przygody z kulturą. Powstały cudowne prace i – co nas niezwykle cieszy – zawiązały się wyjątkowe relacje między uczestnikami. Jesteśmy przekonani, że efekty projektu pozostaną w lokalnej społeczności na długo.
Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom zajęć oraz uczestnikom spotkania finałowego, że zechcieli razem z nami przeżyć tę wielką kulturalną przygodę!!

Projekt „Kulturalny Chotów”, realizowany przez Świetlicę Wiejską w Chotowie i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Mokrsko, sfinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Relacja na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej

Fot. Klaudia Zwierz